+38 (044) 564-77-33, +38 (095) 617-41-15, +38 (066) 986-85-23, +38 (073) 218-42-21

Як обрати торгове обладнання для магазину? На які питання потрібно дати собі відповідь?

Чи важливим є питання вибору торгового обладнання для магазину, запитаєте ви? Так, звичайно! Зараз без нього працювати неможливо на законодавчому рівні, адже фіскальні органи держави зобов'язали всіх підприємців і ФОПів (2-4 групи в тому числі) використовувати в торгівлі РРО або ПРРО (мобільний/портативний реєстратор).

jSolutions торговля

РРО (реєстратор розрахункових операцій) - це пристрій або програмно-технічний комплекс, в якому реалізовані фіскальні функції. РРО призначений для реєстрації розрахункових операцій при продажу товарів (наданні послуг), операцій з купівлі-продажу іноземної валюти та/або реєстрації кількості проданих товарів (наданих послуг), операцій з прийому готівки для подальшого переказу (Стаття 2 Закону України Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг).

Як обрати обладнання, яке не тільки буде надійним, а й доступним для малого підприємства? На цьому етапі потрібно зробити вибір - касовий апарат або фіскальний реєстратор. У кожного РРО є свої обмеження і можливості. Підприємцям потрібно визначитися з маркою, а потім вже з типом обладнання. Також при виборі, потрібно пам'ятати, що згідно з законодавством України, ЕККА заборонено використовувати просто в режимі фіскального принтера.

 

ЕККА - функціональність і особливості

Касові апарати найчастіше обирають через їх самодостатність та простоту. Для управління ними не потрібні додатково комп'ютерні програми і системи для обліку. Крім того, вони можуть тривалий час працювати автономно, без підключення до точки живлення. Номенклатура зберігається у пам'яті пристрою і її можна змінити вручну. Касовий апарат менш дорогий, ніж фіскальний реєстратор і більш простий в обслуговуванні.

Усі ці функціональні переваги будуть плюсами тільки для маленького підприємства, у якого від 20 до 50 номенклатурних позицій, які можна внести в касовий апарат протягом години і починати роботу. А ось для компаній, у яких позицій вже більше 100, а то й тисячі - час на програмування апарату збільшується в десятки разів і це вже скоріше мінус, ніж перевага. Звичайно, апарат можна підключити до ПК для його програмування, але для цього потрібно використовувати програмне забезпечення для обліку товару і його продажу. Навіть при роботі з програмним забезпеченням в поєднанні з ЕККА ваш процес продажу товарів буде автоматизовано не в повному обсязі. Це пов'язано з тим, що ЕККА і програма обмінюються даними в офлайн режимі, і списання товарів під час самого продажу в системі не відбувається.

Підсумуємо. В якому випадку можна обирати ЕККА:
  • якщо ваша торгова точка невелика і використання додаткового програмного забезпечення недоцільне;
  • якщо у вас невелика торгова площа, торговий острівець або невеликий прилавок, де просто не зручно і немає місця для розміщення торгового обладнання;
  • якщо у вас до 100 номенклатурних позицій, які легко контролювати і проводити їх інвентаризацію в ручному режимі.

Не забувайте, навіть якщо ви купуєте касовий апарат для роботи маленької торгової точки, краще обирати перевірених постачальників, у яких є власні сервісні центри для обслуговування техніки.

ЕККР або фіскальний реєстратор - функціональність і особливості

Основна перевага використання ЕККР - це виключення ручної роботи з реєстратором. Усі функції виконуються в програмному забезпеченні для торгівлі. При формуванні чека в системі, він автоматично друкується на принтері фіскального реєстратора, без додаткових дій. У реєстратора немає своєї пам'яті для зберігання номенклатури. Продаж товару може проводитися із застосуванням фіскальних реєстраторів відразу після внесення даних про номенклатурні позиції в програму автоматизації обліку і продажу товарів.

Підсумок. У яких випадках варто обрати для роботи саме фіскальний реєстратор?

  • якщо ви плануєте реально автоматизувати процес продажів і відмовитись від ручної роботи з реєстратором;
  • якщо ви плануєте організувати в торговій точці повноцінне АРМ касира/продавця;
  • якщо у вас стабільний потік покупців, ви розумієте що потрібно збільшувати пропускну здатність каси, особливо в пікові години;
  • якщо ви працюєте з товарами, і ціна залежить від курсу іноземної валюти, який часто змінюється;
  • якщо ви хочете застосовувати різні системи лояльності для залучення покупців, використовувати бонусну систему або оплату сертифікатами.

Обов'язково звертайте увагу не тільки на марку і модель фіскального реєстратора, а й на сумісність його з вашою програмою для торгівлі, або переконайтеся, що розробник програми може інтегруватися з цим обладнанням. Переконайтеся в тому, що пристрій має якісний канал для передачі даних на сервер Фіскальної Служби України. І, звичайно ж, перевірте, чи є у постачальника обладнання сервісні центри в вашому місті для зручного і своєчасного обслуговування вашого ЕККР.

Плануючи автоматизувати свою торгову точку або магазин, ретельно підходьте до вибору обладнання. Пам'ятайте, купуючи програмне забезпечення безпосередньо у розробника jSolutions, ви зможете отримати рекомендації щодо потрібного торгового обладнання, а також без проблем замовити інтеграцію з уже придбаним.

Ознайомитися зі списком обладнання, яке інтегрується з системою jSolutions, ви можете за посиланням: https://jsolutions.ua/ua/integratsiya-jsolutions-s-posoborudovaniem

 



Замовити дзвiнок