+38 (044) 564-77-33, +38 (095) 617-41-15, +38 (066) 986-85-23, +38 (073) 218-42-21

Відмовляємось від використання паперових ТТН за допомогою системи автоматизації

Ще восени 2018 року Мінінфраструктури опублікувала проект наказу Міністерства інфраструктури України «Про затвердження Змін до Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні». Зміни стосувались процедур підготовки документів учасниками транспортного процесу. Вони сприяють спрощенню виконання перевезень за рахунок переведення усієї інформації в електронний вигляд. Мінінфраструктури наказом від 03.06.2019 р. №413 (зареєстрований в Мін'юсті від 21.06.2019 р. за №649/33620) затвердило зміни до Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні. Також у додатку 7 до правил подано нову редакцію форми ТТН.

Завдяки наказу можна відмовитись від паперових ТТН та готувати електронні у програмі для бухгалтерії.

Бухгалтеру не слід перейматись змінами до правил, адже форма ТТН не є обов'язковою, головне щоб вона містила усі необхідні дані, котрі прописані у правилах:

  • назву;
  • дату і місце формування документа;
  • найменування (ПІБ) Перевізника або водія-експедитора, замовника, відправника та одержувача вантажу;
  • найменування та кількість вантажу, його основні характеристики та ознаки, які дають можливість однозначно ідентифікувати цей вантаж;
  • автомобіль (марка, модель, тип, реєстраційний номер), причіп/напівпричіп (марка, модель, тип, реєстраційний номер);
  • пункти завантаження та розвантаження із зазначенням повної адреси, посади, прізвища та підписів відповідальних осіб відправника вантажу, одержувача, водія-експедитора.

Електронна товарно-транспортна накладна (Е-ТТН) підписується за допомогою електронного підпису (ЕП) водія-експедитора, відповідальних осіб відправника та осіб відповідають за одержувача вантажу. Формування, відправка, передача, отримання, зберігання, обробка, використання, видалення е-ТТН здійснюється відповідно до Законів України "Про електронні документи та електронний документообіг", "Про електронні довірчі послуги". У програмі для автоматизації бухгалтерського обліку можна налаштувати права доступу для користувачів щоб уникнути помилкового внесення інформації або видалення е-ТТН. Це дозволяє підприємству уникнути проблем та штрафів через вплив людського фактора.

облік вантажу програма джей солюшенс

Зверніть увагу, що при використанні е-ТТН, вам як вантажовідправнику обов'язково потрібно надати своєму водієві підписану копію е-ТТН у паперовому вигляді в одному примірнику. Це потрібно для того, щоб водій за потреби міг пред'явити паперову копію ТТН особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільного транспорту та у сфері безпеки дорожнього руху.

Облік вантажу за допомогою е-ТТН

За допомогою Е-ТТН бухгалтер у програмі може вести облік ТМЦ на шляху їх транспортування, контролювати розрахунки з контрагентами за доставляння вантажу та проводити облік виконаних робіт. Е-ТТН є одним із документів, що може використовуватися для списання ТМЦ, оприбуткування, складського, оперативного та бухгалтерського обліку. Усі ці операції зручно проводити у системі автоматизації складського та бухгалтерського обліку jSolutions.



Замовити дзвiнок